Tips oss:
Tips
90193048
Kontakt
Artikkelen fortsetter etter annonsen.
Det er langt fra sikkert at Princess Olivia og Vidar Hops veier skilles selv om hoppen er solgt. For Hop er også kusk hos Erik Killingmo. Foto: Trond Pedersen/Trav365
PLUSS: Princess Olivia byttet eier for 200.000 kroner fredag kveld. Dermed lukter det også trenerbytte for topphoppa som blir i Norge.
Stein Larsen
Publisert: 29.03.2025 kl 08:00
Sist oppdatert: 29.03.2025 kl 08:29
Kai-Magnar Killingmo kjøpte Muscle Hill-datteren og dermed ender den etter alt å dømme hos Eirik Killingmo med det første.
11,6-hoppa har bare 30 starter bak seg, men har vunnet ni og vært 17 ganger blant de tre. Så langt har det resultert i 566.500 kroner i grunnlag. Hoppa er i full løpsform. Samtidig er hun med sin stamme dunderspennende i avl når den tid kommer.
- Hun har sterk avstamning, men vi får kjøre med henne til bedekningssesongen starter, så får vi se hva vi gjør. Vi får ta en vurdering om et par måneder. I så fall skal hun bedekkes med Best Ofdream Trio. Hadde vi ikke kjøpt han, hadde vi ikke kjøpt henne, sier Erik Killingmo.
Princess Olivia var fredagens dyreste hest på TR Auksjonen, der halvparten av de frembudte hingsteandelene, avlshoppene og løpshestene ble solgt.
Klikk på et nøkkelord for å vise andre relevante artikler.