Skattelistene:

Dette tjener toppkuskene

Frode Hamre er den i trav-Norge som gjør det best.

Eirik Høitomt er kongen i banen, men det er Frode Hamre som er kongen i banken.

trav365.no
Trav365.no

Publisert:

Skattelistene er offentliggjort. For landets toppkusker viser de at lønna ikke står i stil til arbeidet og livsstilen det medfører.

Trav365.no sin oversikt er på dagens topp ti kusker i Norge, rangert etter sin plassering på landsstatistikken.

Navn Inntekt-Skatt
Eirik Høitomt 830.210-337.014
Dag Sveinung Dalen 203.951-68.798
Åsbjørn Tengsareid 671.345-283.311
Tom Erik Solberg 868.693-379.978
Lars Anvar Kolle 659.747-252.038
Vidar Hop 677.533-250.460
Svein Ove Wassberg 171.172-61.524
Frode Hamre 1.049.562-424.880
Gunnar Austevoll 152.147-45.009
Kristian Malmin 325.546-104.990

Travtrenere

Dette er skattelisten for landets fem topptrenere.

Navn Inntekt-Skatt
Frode Hamre 1.049.562-424.880
Geir Vegard Gundersen 541.864-198.435
Øystein Tjomsland 350.862-158.594
Trond Anderssen 483.276-196.995
Anders L. Wolden 1.327.059-573.051

Listetoppene

Dette er listene for de ledende i monte og amatør- samt stallmannslistene.

Navn Inntekt-Skatt
Helene Kolle, monte 6.364-0
Thomas Mjøen, amatør 953.942-379.532
Magnus T. Gundersen 270.320-85.882

Formuetoppen

Det er langt mellom dem med formue på listene, men noen er flinkere enn andre med kronasjene.

Dette er formuetoppen:
Trond Anderssen 4.795.199
Vidar Hop 1.388.551
Kristian Malmin 266.498
Helene Kolle 86.513
Gunnar Austevoll 43.777
Magnus Teien Gundersen 21.446

Siste nytt i Nyheter Vis flere

Vil bygge et mini Åby

Vil bygge et mini Åby

Får Bjørn Bagstevold det som han ønsker, kan Forus travbane se frem til nytt tribuneanlegg og nye staller. Drømmen er et mini-Åby.

Ungheststjernen skinner igjen

Ungheststjernen skinner igjen

Vakre Kuven Storm tok trav-Norge med storm sammen med sin eier John Borgen (73) i fjor og forfjor. Men så var det brått slutt.

Tidenes dyreste er klar

Tidenes dyreste er klar

Te Amo Corazon kostet 950.000 kroner på klasseløpsauksjonen i fjor. Nå kommer den i mønstringsløp.

Kapasitetshest tilbake i Norge

Kapasitetshest tilbake i Norge

Den står med 42 prosent i trippelprosent og hatt sin beste sesong så langt i karrieren i år. Nå er Royaldoodle tilbake i Norge.

Ingen sjanse for avgiftskutt

Ingen sjanse for avgiftskutt

Kristelig Folkeparti var nøkkelen for kutt i totalisatoravgiften. Onsdag kveld slår de spikeren i kista for hestesportens kutt-drøm.

- Bedre enn Elitkampen

- Bedre enn Elitkampen

På en dag hvor kun fem varmblods elitehester dukker opp til start på Solvalla, holder kveldens kaldblodsløp nesten bedre klasse enn under Elitloppshelgen.

Personvern og datalagring

Lagring og logging av data

Ved å besøke dette nettstedet lagres noen tekniske data om din internettforbindelse og nettleser. Disse data kan kategoriseres som følger:

Informasjonskapsler

Dette nettstedet bruker cookies/"informasjonskapsler" for å forbedre funksjonalitet og brukeropplevelse.

Vis mer

Teknisk info

Når du besøker et nettsted vil webserveren logge noe teknisk info som din IP-adresse, hvilken nettleser du bruker og tidspunktet for hver gang du forespør data fra serveren, altså når du klikker på en intern lenke og laster en ny nettside eller tilhørende data som skrifttyper, bilder, ulike script som kreves for at nettsiden skal fungere.

Disse dataene spares bare en viss tidsperiode for å kunne utføre feilsøking og feilretting i systemene, og deles aldri med avisens ansatte eller tredjepart.

Brukerinformasjon

Vi lagrer noe informasjon om deg som bruker. På dette nettstedet lagres ingen sensitiv informasjon, men enkel kontaktinformasjon som du gir fra deg når du oppretter en brukeronto eller kjøper tjenester i nettavisen vil lagres i våre databaser. Dette er nødvendig for å kunne levere tjenestene til deg. Disse dataene slettes når du sletter din brukerkonto.

Hvem lagrer vi data om?

Vanlige besøkende/lesere:

Hvis du besøker dette nettstedet uten å ha registrert en brukerkonto eller abonnement, lagres følgende data om deg:

Vis mer

Innloggede brukere og abonnenter:

Hvis du velger å opprette en brukerkonto og/eller abonnement på nettavisen, vil også følgende informasjon lagres om deg:

Vis mer

NB: Etter at data er slettet vil de likevel kunne spares i inntil 180 dager i backuper. Backuper lagres med høy sikkerhet og begrenset tilgang, og er nødvendig for å kunne drive feilsøking og ivareta brukerenes og datasystemenet sikkerhet.

Dine rettigheter:

Som bruker av dette nettstedet kan du kontakte avisen for å få dine data utlevert og/eller slettet.

Har du en brukerkonto/abonnement, kan du logge inn i din brukerprofil og laste ned dine lagrede data, samt slette din brukerkonto og tilhørende data når som helst.

Vis mer


Hvis du trykker AVVIS vil ingen informasjonskapsler lagres i din nettleser og ingen data om deg logges i våre databaser. Det betyr også at vi ikke kan vite om du har godkjent eller ikke, slik at du vil se denne advarselen på hver side du besøker. Teknisk informasjon (webserverlogger) vil likevel lagre din IP-adresse og nettleserinformasjon, men dise slettes fortløpende som beskrevet ovenfor.

Vi tar ditt personvern på alvor

Ved å besøke dette nettstedet vil noen data bli lagret. Dette er informasjon som er nødvendig for å kunne tilby tjenesten til deg.

Vi lagrer så lite data vi kan, så kort tid som mulig.

Noe gikk galt! Vennligst forsøk på nytt.

Mer informasjon

Siden lastes nå på nytt...